colostrum
BETEGSÉGMENTES ÉVKEZDÉS? NA PERSZE!
Hamarosan elérkezik a várva-várt (vagy épp rettegett) tanévkezdés, és persze vele együtt az ősz, a hűvös, nyirkos idő, a rövidebb nappalok. A ovisok és iskolások újra közösségbe mennek, ahol jobban ki vannak téve a megbetegedéseknek, fertőzéseknek, mint otthon voltak.
Sokak szerint ez az időszak egyenlő a náthával, lázzal, ami pedig egyenlő a munkából való kimaradással, adott esetben az iskolában való lemaradással, a feszültséggel és a kényszerszabadságolással.
Évkezdés betegségek nélkül
Az elmúlt időszakban több kisgyermekes anyuka keresett meg minket, hogy a gyermek beteg, és nem tud oviba, bölcsibe menni. Az ilyen eset nagy terhet jelenthet a szülőre: kényszerszabadság (táppénz), orvos, aggódás…
A legjobb természetesen a megelőzés, de azzal sincs veszve minden, ha már kialakult a megfázás, láz vagy kisebb betegség.
Készüljünk fel testiekben és lelkiekben az új tanévre
Mind gyermeknek, mind felnőttnek (akár szülő, akár nem) kihívás tud lenni a szeptember. Vége a kellemes melegnek, a szabadságolásnak, a nyaralásos időszaknak és a kötetlenebb napoknak. Ehelyett az idő lehűl, és minden vissza a régi kerékvágásba.
Erre az időszakra a gyerek szervezete általában kisebb-nagyobb betegségekkel reagál, ami még nagyobb terhet tehet majd a szülőre, hiszen otthon kell vele maradni, esetleg már az elején lemarad, orvoshoz vinni... Főleg, ha még anyuka vagy apuka is elkapja a gyerek által hazahozott nyavalyát.
A legcélszerűbb megelőzni ezeket a bajokat.
Ez igaz, de hogyan?
Készítsük fel gyermekünket mind testileg, mind lelkileg az iskola- illetve óvodakezdésre!
Allergia: ami megkeseríti a nyári időszakot
Szinte mindenkinek van a családjában, ismerősi körében olyan valaki (akár ő maga az), aki nyaranta szenved a pollenallergiától, azaz kellemetlen tüneteket mutat valamilyen virágporra (pollenre). Viszkető szem, könnyezés, orrfolyás, orrdugulás és hasonló kellemetlen tünetek kísérik ezt a típusú allergiát.
Mit tehetünk ellene, ha nem szeretnénk gyógyszert szedni? Vagy ha szedünk, mivel segíthetjük a hatását?