étrendkiegészítő
Évkezdés betegségek nélkül
Az elmúlt időszakban több kisgyermekes anyuka keresett meg minket, hogy a gyermek beteg, és nem tud oviba, bölcsibe menni. Az ilyen eset nagy terhet jelenthet a szülőre: kényszerszabadság (táppénz), orvos, aggódás…
A legjobb természetesen a megelőzés, de azzal sincs veszve minden, ha már kialakult a megfázás, láz vagy kisebb betegség.
Készüljünk fel testiekben és lelkiekben az új tanévre
Mind gyermeknek, mind felnőttnek (akár szülő, akár nem) kihívás tud lenni a szeptember. Vége a kellemes melegnek, a szabadságolásnak, a nyaralásos időszaknak és a kötetlenebb napoknak. Ehelyett az idő lehűl, és minden vissza a régi kerékvágásba.
Erre az időszakra a gyerek szervezete általában kisebb-nagyobb betegségekkel reagál, ami még nagyobb terhet tehet majd a szülőre, hiszen otthon kell vele maradni, esetleg már az elején lemarad, orvoshoz vinni... Főleg, ha még anyuka vagy apuka is elkapja a gyerek által hazahozott nyavalyát.
A legcélszerűbb megelőzni ezeket a bajokat.
Ez igaz, de hogyan?
Készítsük fel gyermekünket mind testileg, mind lelkileg az iskola- illetve óvodakezdésre!
Nehezen viseled a kánikulát? Ez lehet az oka
Itt a kánikula, és az ezzel együtt járó rossz közérzet, fáradtság, bágyadtság, levertség, esetleg fejfájás, szédelgés, hányinger, komolyabb esetben akár szívproblémák és légzési nehézségek.
Mi zajlik ilyenkor a szervezetünkben?
FEHÉRJEBEVITEL KÜLÖNLEGES FORRÁSBÓL
Legfrissebb írásunkban a fehérjét, vagyis az emberi test alapvető építőkövét fogjuk egy kicsit körüljárni.
Miért van szüksége a testünknek fehérjére?
A fehérje az emberi test egyik alapvető építőanyaga, az izomsejtek fő alkotóeleme. A test megfelelő működéséhez elengedhetetlen, hiszen minden sejtszinten lejátszódó folyamatban részt vesz.
Változókor kevesebb változással?
A változókor kellemetlen tüneteit kevés hölgynek kell bemutatni: hőhullámok, izzadás, hangulatingadozás, hajproblémák, csontritkulás…
Miért tapasztalhatjuk ezeket a tüneteket?
Életmódváltás megvalósítható módon
Sokan szeretnének változtatni az életmódjukon, diétába kezdeni, esetleg (többet) mozogni, vitaminokat szedni, egészségesebben étkezni, élni. De ez többnyire töménytelen mennyiségű lemondással jár, amihez az emberek jó részének nincs elég akaratereje, elég motivációja, kitartása.
Miért van ez?
A több ezer éves immunerősítő
Mit szólnál, ha megtudnád, hogy van egy kis, bodros szirmú, romantikus növény, amely Dél-Európában és Afrika egyes területein honos, és amelyet már időszámításunk előtt is ismertek, sőt, exportáltak? És ha mindezeken felül azt is elmondanánk, hogy egy magyar virológus és klinikai mikrobiológus megállapította, hogy sikerrel alkalmazható olyan légzőszervi megbetegedések esetén, mint a koronavírus vagy az influenza*?
Stresszoldás: jó, de hogyan?
Néha már a csapból is az folyik, hogy ne stresszelj, nyugodj meg, a stresszel és az aggódással csak ártasz magadnak, a szépségednek, az egészségednek…
Rendben, de mégis hogyan tudunk kevesebbet idegeskedni? Hiszen ki szeret szorongani bármi miatt is? Hát nem jókedvünkből tesszük.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, ami segíthet neked csökkenteni a stresszt. Próbáld ki őket, találd meg a számodra legmegfelelőbbet.
Védelem a vírusok és kórokozók ellen
Az elmúlt közel két évünk egy járványról és vírusokról szólt. Megoszlanak a vélemények a súlyosságát illetően, és persze a védekezést illetően is. Van, aki az oltásban, oltásokban, és van, aki a természetes(ebb) megoldásokban gondolkodik.