immunerősítés
BETEGSÉGMENTES ÉVKEZDÉS? NA PERSZE!
Hamarosan elérkezik a várva-várt (vagy épp rettegett) tanévkezdés, és persze vele együtt az ősz, a hűvös, nyirkos idő, a rövidebb nappalok. A ovisok és iskolások újra közösségbe mennek, ahol jobban ki vannak téve a megbetegedéseknek, fertőzéseknek, mint otthon voltak.
Sokak szerint ez az időszak egyenlő a náthával, lázzal, ami pedig egyenlő a munkából való kimaradással, adott esetben az iskolában való lemaradással, a feszültséggel és a kényszerszabadságolással.
A természet tápanyagbombája
Segít a 2-es típusú cukorbetegség kezelésében, megelőzhető vele az időskori demencia, hatásos lehet a magas vérnyomásos tünetek enyhítésében, és több mint 300 különböző értékes vegyületet tartalmaz…
Mi az?
Lehet, hogy elsőre meglepő, de a nyers kakaóbab!
Évkezdés betegségek nélkül
Az elmúlt időszakban több kisgyermekes anyuka keresett meg minket, hogy a gyermek beteg, és nem tud oviba, bölcsibe menni. Az ilyen eset nagy terhet jelenthet a szülőre: kényszerszabadság (táppénz), orvos, aggódás…
A legjobb természetesen a megelőzés, de azzal sincs veszve minden, ha már kialakult a megfázás, láz vagy kisebb betegség.
11 dolog, amiben a feldolgozott élelmiszer különbözik a valódi élelmiszertől
Számos cikkben olvashatjuk, hogy minél kevésbé legyen feldolgozva az az élelmiszer, amelyet magunkhoz veszünk, lehetőség szerint legyen nyers illetve natúr (pl. a zöldségek, magvak), vagy ahhoz a lehető legközelebbi állapotú, mert ezen formájában tartalmazza a legtöbb tápanyagot, és így hasznosítható leginkább a szervezetünk számára.
Az alábbiakban összeszedtük, hogy pontosan miben másak ezek az élelmiszerek a (kevésbé) feldolgozatlanokkal szemben.Készüljünk fel testiekben és lelkiekben az új tanévre
Mind gyermeknek, mind felnőttnek (akár szülő, akár nem) kihívás tud lenni a szeptember. Vége a kellemes melegnek, a szabadságolásnak, a nyaralásos időszaknak és a kötetlenebb napoknak. Ehelyett az idő lehűl, és minden vissza a régi kerékvágásba.
Erre az időszakra a gyerek szervezete általában kisebb-nagyobb betegségekkel reagál, ami még nagyobb terhet tehet majd a szülőre, hiszen otthon kell vele maradni, esetleg már az elején lemarad, orvoshoz vinni... Főleg, ha még anyuka vagy apuka is elkapja a gyerek által hazahozott nyavalyát.
A legcélszerűbb megelőzni ezeket a bajokat.
Ez igaz, de hogyan?
Készítsük fel gyermekünket mind testileg, mind lelkileg az iskola- illetve óvodakezdésre!
A több ezer éves immunerősítő
Mit szólnál, ha megtudnád, hogy van egy kis, bodros szirmú, romantikus növény, amely Dél-Európában és Afrika egyes területein honos, és amelyet már időszámításunk előtt is ismertek, sőt, exportáltak? És ha mindezeken felül azt is elmondanánk, hogy egy magyar virológus és klinikai mikrobiológus megállapította, hogy sikerrel alkalmazható olyan légzőszervi megbetegedések esetén, mint a koronavírus vagy az influenza*?
Stresszoldás: jó, de hogyan?
Néha már a csapból is az folyik, hogy ne stresszelj, nyugodj meg, a stresszel és az aggódással csak ártasz magadnak, a szépségednek, az egészségednek…
Rendben, de mégis hogyan tudunk kevesebbet idegeskedni? Hiszen ki szeret szorongani bármi miatt is? Hát nem jókedvünkből tesszük.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, ami segíthet neked csökkenteni a stresszt. Próbáld ki őket, találd meg a számodra legmegfelelőbbet.
Védelem a vírusok és kórokozók ellen
Az elmúlt közel két évünk egy járványról és vírusokról szólt. Megoszlanak a vélemények a súlyosságát illetően, és persze a védekezést illetően is. Van, aki az oltásban, oltásokban, és van, aki a természetes(ebb) megoldásokban gondolkodik.
A legjobb, amit tehetsz, ha egészséges maradsz
Azzal talán mindenki egyetért, hogy a mai helyzetben a megelőzés a legfontosabb.
Vírusok vannak a levegőben, hideg van, az orvosi rendszer nehézségekkel küzd. Amit ebben a helyzetben tehetünk az az, hogy igyekszünk mindent megtenni, hogy megóvjuk egészségünket.
Hogyan tehetjük ezt meg?